Ali Koç’un ceket hassasiyeti Erdoğan’ı akıllara getirdi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bugün yapılan seçimle kongrede üçüncü kez başkan seçildi. Rakibi Aziz Yıldırım’ın yanına giden Koç’un burada dikkat çeken bir anı da çevredekilerin telefonlarıyla kayda alındı.

Eski Başkan Aziz Yıldırım ile birlikte sahneye çıkmaya hazırlanan Ali Koç, burada üzerinde ceket olmadığını fark etti. Aziz Yıldırım’a seslenen Koç, “Başkanım bir saniye bekleyin, üstüme ceket alayım size saygısızlık olmasın” ifadelerini kullandı.

Bu durum akıllara Ali Koç’un hastanede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uğurlarken çekilmiş görüntüsünü getirdi.

İş insanı Ali Sabancı’nın geçirdiği tekne kazası sonrasında kaldırıldığı Koç grubuna ait hastanede Erdoğan’ı ağırlayan Ali Koç, uğurlama sırasında ceketsiz ve eli cebinde olacak şekilde Cumhurbaşkanının yanında yürümüştü.

Koç’un bu tavırları Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık olarak yorumlanmıştı. Daha sonra ise Koç o görüntünün bir anlık gelişen bir şey olduğu ve saygısızlık amacıyla yapılmadığını dile getirmişti.

Ancak Ali Koç’un bütün telaşının içerisinde Aziz Yıldırım’a “Başkanım bir saniye bekleyin, üstüme ceket alayım size saygısızlık olmasın” ifadesini kullanması sosyal medyada tartışma yarattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir