‘Turgut Altınok’a soruşturma’ iddialarına bakanlıktan yalanlama

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Turgut Altınok’un yerel seçim çalışmalarında kullandığı araçların akaryakıtını Keçiören Belediyesi kasasından karşıladığı ve bunun üzerine İçişleri Bakanlığı’nın soruşturma başlattığı iddialarıyla ilgili bakanlıktan açıklama geldi.

Odatv’ye konuşan İçişleri Bakanlığı yetkilileri konuyla ilgili müfettiş görevlendirildiği ve soruşturma başlatıldığı iddialarını yalanladı.

Ortaya atılan iddialarla ilgili AK Partili Turgut Altınok’ta resmi X hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Altınok, “Büyükşehir Belediye Başkan adaylığım döneminde ne kendi aracım ne de benimle birlikte kampanyamda çalışan arkadaşlarımın araçlarının akaryakıtlarının belediyeden karşılandığı iddiaları kesinlikle doğru değildir. Yalandır, iftiradır” ifadelerini kullandı.

Altınok’un açıklaması şu şekilde:

“Bazı basın yayın organlarında İçişleri Bakanlığı’nın seçim dönemine yönelik hakkımda soruşturma yaptığı iddiaları asılsızdır. Büyükşehir Belediye başkan adaylığım döneminde ne kendi aracım ne de benimle birlikte kampanyamda çalışan arkadaşlarımın araçlarının akaryakıtlarının belediyeden karşılandığı iddiaları kesinlikle doğru değildir. Yalandır, iftiradır. Adaylık sürecimde tüm araçlarımızın akaryakıtları özel bir akaryakıt istasyonundan temin edilmiş, ücreti de ödenmiştir. Bu tür yalan ve iftiralarla şahsım ve partim yıpratılmaya çalışılmaktadır. Kamuoyunun yanıltılmasını önlemek amacıyla bu açıklama hasıl olmuştur.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir