Xiaomi bombayı patlattı, uygun fiyatlı Redmi otomobil geliyor

Xiaomi, ürün yelpazesini genişletmeye devam ederken, sadece yeni akıllı telefon modelleri ya da sadece Çin’de satılan ve hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran akıllı ev ürünleri ile sınırlı kalmıyor. Şirket, elektrikli araç pazarına girerek önemli bir adım attı ve Xiaomi SU7 EV ile büyük bir başarıya imza attı. Bu model, sabahın 3’ünde yapılan test sürüşleri ve artan talep ile adeta bir çılgınlık yarattı. Xiaomi’nin bu başarısının ardından, şirketin ürün stratejisi ile aşina olan kullanıcılar arasında “Acaba Redmi’den bir elektrikli araç gelecek mi?” sorusu yayılmaya başladı.

Xiaomi‘nin Redmi markasının genel müdürü Wang Teng, bu soruya açıklık getirdi. Teng, şu anda bir Redmi aracı çıkarma planları olmadığını belirtti ancak Xiaomi markası altında gelecekteki modeller için kesinlikle planlar olduğunu ifade etti.

Xiaomi bombayı patlattı, uygun fiyatlı Redmi otomobil geliyor

Teng, “Eğer gelecekte bir Redmi aracı görmek istiyorsak, hepimiz Xiaomi SU7’yi desteklemeli ve tanıtmalıyız. Xiaomi araçları henüz ilk aşamalarında ve öncelikle temel Xiaomi modellerini doğru bir şekilde piyasaya sürmemiz gerekiyor. Mevcut tekliflerin yanı sıra, gelecekte yeni araç modelleri için de planlarımız var,” dedi.

Xiaomi Auto tarafından yayınlanan bir raporda, şirketin uygun fiyatlı bir Redmi Aracı üzerinde çalışmadığı açıkça belirtilmişti. Bunun yerine şirket, SU7 EV’nin tanıtımına öncelik verdiğini vurguladı. Rapor, bir alt marka altında “amiral gemisi katili” bir elektrikli araç oluşturmak için maliyetleri yeterince düşürmenin şu an için mümkün olmadığını da gösteriyor. Bu durum, Xiaomi’nin ürün stratejisi ve elektrikli araç pazarındaki geleceği hakkında önemli bilgiler sunarken, kullanıcıların beklentilerini de şekillendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir